Prenovili smo spletišče www.arnes.si

Obiskovalci www.arnes.si ste v ponedeljek, 21. oktobra, odkrili povsem prenovljeno spletišče, s katerim smo poskrbeli za boljšo uporabniško izkušnjo.

SLING z dnevom odprtih vrat privabil 500 obiskovalcev

Dan odprtih vrat slovenskih superračunalniških centrov je letos potekal že četrto leto zapored, z namenom razkriti prostore, kjer delujejo ti izjemno zmogljivi sistemi, ter osvetliti njihovo uporabo in delovanje.

Vzdrževalna dela na Arnes Učilnicah

Obveščamo vas, da bodo dne 22. 10. 2024 med 6:00 in 6:45 na storitvi Arnes Učilnice potekala vzdrževalna dela. Dostop do storitve bo v tem času moten.

Aktivne

Konferenca o ozaveščanju o kibernetski varnosti

Agencija EU za kibernetsko varnost ENISA v partnerstvu s SI-CERT organizira prvo mednarodno konferenco o ozaveščanju o kibernetski varnosti. Dogodek bo potekal 27. novembra 2024, v Klubu Cankarjevega doma, s pričetkom ob 10. uri.

Spletni seminar o otrokovih pravicah v digitalnem okolju

V torek, 22. oktobra 2023, ob 13:30 Safe.si pripravlja spletni seminar za zaposlene na šolah z naslovom “Je dostop do interneta res otrokova pravica?“

MOST: 15 Arnesovih jesenskih tečajev

Na Arnesu za naše uporabnike pripravljamo in vedno znova posodabljamo različne tečaje.

Safe.si: podkast za starše

Prvi podkast za starše šolskih in predšolskih otrok bo objavljen v torek, 8. 10.

Sprememba omejitev števila razposlane e-pošte

Na Arnesovih odhodnih poštnih strežnikih spreminjamo omejitve števila razposlane e-pošte znotraj določenega časovnega okvirja.

Spletni napadalci ciljajo na naše telefone

Po vsej Evropi se začenja kampanja evropski mesec kibervarnosti. Letos izpostavljamo prevare smishing.

Uvedba dvostopenjske avtentikacije za dostop do Arnesove računske gruče

Slovenski raziskovalci in študenti lahko za visokozmogljivo računanje uporabite superračunalniško gručo, ki jo upravljamo na Arnesu. V gručo je vključen tudi sestav, ki podpira paralelno visoko zmogljivo računanje – HPC.