Aktivne

MOST: 15 Arnesovih jesenskih tečajev

Na Arnesu za naše uporabnike pripravljamo in vedno znova posodabljamo različne tečaje.

Za jesen smo pripravili kopico različnih množičnih odprtih spletnih tečajev – MOST, ki vas bodo naučili uporabljati Arnesove storitve, ki smo jih ustvarili za zaposlene v šolstvu in dodatnega o varni rabi interneta, ki je namenjen tudi splošni javnosti.

Sami določite termine, hitrost in pogostost učenja

Udeležba na MOST je brezplačna, potrebujete le dostop do spleta, sami pa določate hitrost, termine in pogostost učenja. Med tečajem boste sodelovali v forumih, si medsebojno ocenjevali naloge in opravljali druge zanimive aktivnosti.

Če vas zanima več tematik, se lahko hkrati prijavite na več tečajev.

O sodobnih načinih poučevanja

Prijavite se v izbrani MOST in k sodelovanju povabite tudi svoje sodelavce. S prijavami pohitite, saj je število mest omejeno. Prijavite se s klikom na objavljeni termin, termine najdete na dnu strani s predstavitvijo posameznega tečaja. Z delom boste začeli 11. novembra 2024.

Tudi o varni rabi interneta in naprav

13. novembra 2024 se bo začel že tradicionalni MOST-V, tečaj o varni rabi sodobnih tehnologij, ki je odprt za vse udeležence. Pozor, če ste vključeni v projekt Digitrajni učitelj, se morate prijaviti na izvedbe, ki bodo razpisane v sistemu KATIS. Tematike so še posebej zanimive in pomembne v današnjem času hitre digitalizacije. Udeležba je nujna za vsakogar, ki uporablja naprave, povezane v internet. Za zaključek izobraževanja je obvezna udeležba na srečanju v živo.

Pet tečajev v sklopu projekta Digitrajni učitelj

Štirje spletni tečaji se bodo v sklopu projekta Digitrajni učitelj začeli 4. novembra, en pa 11. novembra 2024. Na te MOST-e se prijavite v sistemu KATIS. Gre za naslednje tečaje: MOST – Moja digitalna indentiteta, MOST – Spletne učilnice, MOST – Interaktivne vsebine H5P in MOST – Varna raba interneta in naprav in MOST – Mednarodna konferenca Digitrajni učitelj – vaš ključ do uspeha v digitalni dobi.

Tečaje so pripravili priznani strokovnjaki

Množične odprte spletne tečaje smo pripravili na Arnesu, v sodelovanju s Pedagoško fakulteto Univerze v Ljubljani, Centrom UL za uporabo IKT v pedagoškem procesu, Fakulteto za družbene vede, Zavodom za šolstvo, Šolo za ravnatelje, Združenjem ravnateljev in strokovnjaki iz osnovnih in srednjih šol.