Ko postane geografija uporabna

17. aprila vas ob 14.30 vabimo na seminar, na katerem se boste seznanili z uporabo različnih geoinformacijskih aplikacij.

17. aprila vas ob 14.30 vabimo na seminar, na katerem se boste učitelji geografije in katerekoli stroke, ki lahko pri svojem delu uporabite prostorske informacije ali se z učenci podajate na ekskurzije, seznanili z uporabo različnih spletnih in mobilnih geoinformacijskih aplikacij, spoznali možnosti uporabe iskalnika po zemljevidih in izdelali lastno šolsko ekskurzijo. Seminar bo učiteljem ponudil možnosti uresničevanja učnih ciljev, v razredu in na terenu, na nekoliko drugačen način.

Na seminar se lahko prijavite samo z AAI-računom, ki vam ga je dodelila vaša domača organizacija (šola). Ciljna skupina seminarja so učitelji geografije, zgodovine, naravoslovja, družboslovja in sorodnih predmetov v osnovnih in srednjih šolah. Skupno bo izobraževanje trajalo 16 ur.

Načrtujte šolsko ekskurzijo ali učno uro

Udeleženci bodo:

• poznali možnosti, ki jih ponuja spletišče Uporabna geografija kot podpora pri izvedbi pouka in doseganju učnih ciljev;
  • poznali in znali uporabljati različne spletne in mobilne geoinformacijske aplikacije ter bodo razumeli možnosti njihove uporabe v izobraževalnem procesu;
  • poznali različne osnovne in zahtevnejše možnosti uporabe iskalnika po zemljevidih in ga znali uporabiti tudi kot mobilno aplikacijo;
  • znali načrtovati šolsko ekskurzijo z uporabo spletišča ekskurzije na portalu SIO;
  • razvili praktične, življenjske veščine, načrtovanja poteka ekskurzije, časa, postankov…;
  • načrtovali učno uro z uporabo ene od geoinformacijskih aplikacij ali iskalnika po zemljevidih;
  • poznali možnosti, ki jih nudijo mobilne naprave kot podpora izvedbi pouka in doseganju učnih ciljev;
  • prepoznali uporabo mobilnih naprav kot priložnost za ustvarjanje učnih situacij, v katerih je učenec/dijak v središču učnega procesa.

Na seminar se lahko prijavite na dnu strani, ki se nahaja na spletišču SIO.