Informiran učitelj, informiran otrok

Kako pomembni so mediji za demokracijo? Zakaj se moramo zavzemati za medijsko pismenost otrok? Kako potrebo po informacijah doživljajo otroci? Vse to boste lahko izvedeli v sredo, 29. novembra 2023, na Časorisovem spletnem dogodku Informiran učitelj, informiran otrok: spodbudimo moč naslednje generacije.

Potekal bo v aplikaciji Teams med 14. in 15.30 uro. Zadnji del bo namenjen razpravi.

Na dogodku sodelujejo:

• Gašper Andrinek, predsednik društva novinarjev
  • dr. Sandra Bašić Hrvatin, medijska strokovnjakinja
  • Barbara Gajski, učiteljica razrednega pouka z OŠ Brusnice
  • Karmen Zupanc, učiteljica slovenščine z OŠ Polzela
  • Mia Bašovič, Časorisova mlada novinarka
  • dr. Sonja Merljak Zdovc, Časorisova odgovorna urednica
  • Saša Petejan, povezovalka

V Časorisu želijo z razpravo spodbuditi izmenjavo izkušenj, identificirati dobre prakse ter krepiti medsebojno sodelovanje med učitelji in otroki, medijskimi strokovnjaki in novinarji.

Dogodek je brezplačen, vendar v Časorisu vljudno prosijo, da se nanj prijavite. Spremljali ga boste lahko prek te povezave.

Dogodek organizira Zavod Časoris in sofinancira Ministrstvo za kulturo RS.