Zoom za osnovne in srednje šole

Kupili smo licence za videokonferenčni sistem ZOOM, ki bo šolam na voljo brezplačno.

Zaradi vse večjih potreb in želja uporabnikov, da bi omogočili hkratno sodelovanje večjega števila udeležencev z uporabo zvoka in slike, na primer celega razreda, smo na Arnesu kupili licence za zmogljiv videokonferenčni sistem Zoom.

S polnimi funkcionalnostmi bo brezplačno na voljo vsem učiteljem na slovenskih osnovnih in srednjih šolah.

O rabi orodja na webinarju

O možnosti pridobitve dostopa in napotkih za uporabo vas obvestimo do konca tedna. V petek, 28. avgusta, bo ob 13. uri organiziran webinar, tudi na temo uporabe orodja Zoom. Posnetek webinarja si boste lahko ogledali na portalu Arnes Video.

Še o varstvu podatkov

Zoom je imel v preteklosti določene varnostne težave, ki so jih v podjetju odpravili, poleg tega so dopolnili nastavitve zasebnosti. Licenčna pogodba zagotavlja izpolnjevanje vseh obveznosti po Splošni uredbi o varstvu podatkov (GDPR). Na Arnesu bomo uporabili nastavitve, ki optimalno varujejo zasebnost naših uporabnikov.

Več informacij in navodil vam bomo posredovali v kratkem.