Osnovni podatki

Matična št.: 5618100
Davčna št.: SI65799739
TR UJP: 01100-6030345406

Arnes pisarna (delovni čas: 8:00 – 16:00)
Tel.: (01) 479 88 77

Podpora uporabnikom (delovni čas: 8:00 – 16:00)
Tel.: (01) 479 88 00

Registracija domen (delovni čas: 9:00 – 14:00)

Izdaja projektnih pogojev, mnenj in soglasij za gradnjo

Arnes je upravljalec okoli 2.500 km optičnih kablov po Sloveniji. Pri gradbenih posegih v bližini tras je Arnes med soglasodajalci pri pridobivanju gradbenih dovoljenj oz. projektnih pogojev in mnenj v postopku načrtovanja in oddaje dokumentacije za izdajo gradbenega dovoljenja.

Za izdajo projektnih pogojev, mnenj in soglasij za gradnjo nam pišite na naslov svetovanje@arnes.si s pripisom “Soglasje” v glavi sporočila. V sporočilu pošljite vodilno mapo projekta in izpolnjen obrazec “Zahteva za izdajo mnenja”, “Zahteva za izdajo projektnih in drugih pogojev” ali dokumentacijo PZI. Dokumente pošljite v datotekah PDF. Dokumentacijo lahko odložite na spletno mesto za izmenjavo datotek in pošljete povezavo, s katero dokumentacijo dvignemo.

S strani Arnesa boste prejeli projektne pogoje, mnenje ali soglasje v elektronski obliki v odgovoru na vaš zahtevek. Arnesov dokument je elektronsko podpisan. Če ga potrebujete v fizični obliki, ga natisnite in dodajte k dokumentaciji. Upravne enote Arnes o izdaji gradbenega dovoljenja obvestijo po na naslov svetovanje@arnes.si.

E-naslovi

Če imate določena vprašanja ali predloge glede Arnesovih storitev, ali ste pri uporabi le-teh naleteli na težave, izberite ustrezen naslov in nam pišite.

e-naslov: gp@arnes.si
Tel.: + 386 1 479 88 77

Arnesovi javni elektronski naslovi
helpdesk@arnes.sisplošna vprašanja in sporočila o težavah pri uporabi servisov
podpora@arnes.sisplošna vprašanja in osnovna pomoč uporabnikom
dpo@arnes.sipooblaščena oseba za varstvo osebnih podatkov
dom-reg@arnes.siregistracija domen .si za uporabnike storitev Arnesa
register@register.siRegister za domeno .si
svetovanje@arnes.sisvetovanje organizacijam, ki želijo svoje omrežje povezati v omrežje ARNES oz. so vanj že povezane
filtri@arnes.sipostavitve zaščitnih filtrov za neželen promet IP na usmerjevalnikih organizacij, ki so povezane v omrežje ARNES
ip-reg@arnes.siregistracija javnih naslovov IP za organizacije, povezane v omrežje ARNES
abuse@arnes.sikršitve pravil uporabe omrežja ARNES (tudi neželena elektronska pošta)
cert@cert.siProstovoljna in obvezna priglasitev kibernetskega incidenta (navodila za sporočanje incidenta)
hostmaster@arnes.siupravljanje vrhnjega domenskega strežnika (top-level DNS) za Slovenijo
postmaster@arnes.siproblemi pri pretoku elektronske pošte in upravljanje vrhnjega spiska (top-level DSA) X.500
web-masters@arnes.sipredlogi, ki se nanašajo na Arnesove spletne strežnike
irc@arnes.siupravljanje strežnika IRC
video-podpora@arnes.simultimedijske storitve
aaa-podpora@arnes.sinaslov za podporo skrbnikom omrežij Eduroam ter sistemov za preverjanje istovetnosti in avtorizacijo (AAI)
arnes@arnes.sisplošni naslov
Arnesovi javni elektronski naslovi

Arnesovi javni ključi PGP

Tehnološki park 18

Tehnološki park Ljubljana Brdo
Poslovna stavba C, vhod C1, 2. nadstropje.
GPS koordinate: 46.0499444°S (N) 14.4604444°V (E)

Možnosti parkiranja

Lokacija Arnesa

Seznam vseh notranjih organizacijskih enot

direktor: mag. Marko Bonač
svetovalka direktorja za koordinacijo izobraževalnih in raziskovalnih storitev: Alenka Starc
svetovalec direktorja za tehnične zadeve: Avgust Jauk

• Melita Šinkovec – URSIV
  • Bor Šumrada – Arnes
  • dr. Emil Hudomalj- Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta
  • prof. dr. Samo Stanič – Univerza v Novi Gorici, Center za astrofiziko in kozmologijo
  • mag. Đulijana Juričić – Osnovna šola Trnovo
  • dr. Aleš Bošnjak – IZUM

Strokovni svet

Za obravnavanje vprašanj s področja uporabniškega, strokovnega, programskega in razvojnega dela ima Arnes strokovni svet. Strategijo razvoja slovenskega izobraževalnega in raziskovalnega omrežja Arnes usklajuje s svojimi krovnimi ministrstvi – Ministrstvom za visoko šolstvo, znanost in inovacijeMinistrstvom za vzgojo in izobraževanje in Ministrstvom za digitalno preobrazbo.

• Emil Hudomalj
  • Anton Jagodic
  • Izidor Golob
  • Branko Zebec
  • Aleksander Kosmina
  • Matej Wedam
  • Andrej Filipčič
  • Alenka Krapež
  • Marko Colnar
  • Žarko Tomšič
  • Skender Adem
  • Aleš Košir

Do varnega brezžičnega omrežja eduroam lahko dostopate v več kot 100 državah sveta in na več kot 1.000 lokacijah v Sloveniji.